26a4dd13fcbfafaaf1eb3ea25b421f21625b26b1

24 maja 2014.

Na ten dzień długo – bo aż rok – czekała wspólnota Dziewczęcej Służby Maryjnej, która w sobotnie przedpołudnia spotyka się w częstochowskim domu. O godz. 14.00 miała miejsce uroczysta Msza św., na której dziewczynki oficjalnie zostały przyjęte do Dzieci Maryi, otrzymując pobłogosławione medaliki z Niepokalaną i błękitne pelerynki. Eucharystię, na której obecna była S. Prowincjałka Maria Donata Wołowiec oraz S. Przełożona Teresa Dorota Kowalczyk, sprawował Ks. Łukasz Dybowski, a jej piękno uświetniło zaangażowanie rodziców, dzieci, sióstr i scholi, którą prowadzi S. Dominika Bańcerek. Dzieci były szczęśliwe, cieszyły się nie tylko samą uroczystością, ale i obecnością dostojnych gości.

 

1 czerwca 2014.

Dzień Dziecka już od kilku lat łączy się z marszami dla życia, jakie organizowane są w wielu miastach Polski, również w Częstochowie. Delegatki z naszej wspólnoty wzięły w nim udział.

Członkowie KSM wraz z Uczniami naszej szkoły oraz S. M. Emilią Rutkowską i S. Eweliną M. Dudzik wzięli czynny udział w przygotowaniu festynu dla rodzin, który – pod patronatem i ogromnym zaangażowaniem Caritas Archidiecezji Częstochowskiej – miał miejsce na Placu Katedralnym tuż po marszu. Było wiele atrakcji, z których dzieci bardzo się cieszyły, a i sam Pan Jezus chyba się uśmiechał, bo chmury, które od trzech dni wisiały nad Częstochową, obficie skrapiając mieszkańców deszczówką, rozpierzchły się jak mydlane bańki.

 

20 – 22 czerwca 2014. -Zjazd najmłodszych sióstr profesek i dzień skupienia dla dziewcząt

20 czerwca – można by napisać – o poranku rozpoczął się zjazd sióstr, które złożyły profesję wieczystą w ciągu ostatnich pięciu lat. Zjazd, którego głównym tematem było powołanie jego piękno i bogactwo, prowadziła S. Prowincjałka Maria Donata Wołowiec. Wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, spotkania z S. Prowincjałką, dzielenie się Słowem Bożym i doświadczeniem radości życia konsekrowanego, Apele przed Obliczem Tej, która do końca umiłowała i wspólne rekreacje, umacniały nas w wędrowaniu drogami krzyża i zmartwychwstania. W sobotę dołączyły do nas dziewczęta, które przyjechały na dzień skupienia i wspólnie zgłębiałyśmy tajemnicę delikatnego, aczkolwiek skutecznego działania Ducha Świętego w duszy osoby powołanej oraz w codziennych wydarzeniach, w których – czy to z pośpiechu czy z bezmyślności, tak trudno nam niekiedy dostrzec Jego działanie. Spotkanie zakończyło się w niedzielę konferencją Rektora Seminarium Archidiecezji Częstochowskiej, Ks. dr Andrzeja Przybylskiego. Zaskoczył i zdumiał nas fakt, że Ksiądz prelegent – choć nie specjalnie – mówił na temat, który my zgłębiałyśmy podczas zjazdu. Wdzięczne S. Prowincjałce za możliwość wspólnego spotkania, S. Przełożonej Teresie Dorocie za przyjęcie nas do częstochowskiego domu i sobie nawzajem za ubogacenie darem modlitwy, zwłaszcza tej Eucharystycznej, i obecności – wróciłyśmy do swoich zajęć z nowym zapałem i radością, bo jak mówi Ojciec św. Franciszek: Gdzie są osoby konsekrowane – tam jest radość! …

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – naszej galerii.

Bral Komentarzy

Dodaj komentarz