Czas wakacji był czasem błogosławionym i tak, jak na każdą chwilę naszego życia, Pan przygotował wiele łask…wspominamy je dziś czerpiąc z bogactwa, jakim nas obdarzył i kosztując owoców uwielbienia Go w wielkich dziełach, jakie zdziałał.

O.B.I.Lipiec 2014.

Ogarniasz. Budujesz. Istniejesz. pod takim hesłem odbywał się tegoroczny obóz dla młodzieży w Stryszawie, na Wzgórzu Miłosierdzia, w którym Siostry Zmartwychwstanki brały czynny udział. Młodzi uczyli się przeżywać swoją codzienność z Chrystusem, a oddając Mu swoje życie, inwestowali w najpiękniejsze i najtrwalsze przedsięwzięcia, które – głęboko wierzymy – przetrwają na wieczność.

Pielgrzymki na Jasną Górę. Sierpień 2014.

W tym roku trzy Siostry Zmartwychwstanki pielgrzymowały do Częstochowy w diecezjalnych pielgrzymkach: kieleckiej i tarnowskiej. Siostry, idąc dawały świadectwo zaangażowania w życie Kościoła i jedności z nim, a niosąc głębokie pragnienie wzrostu w liczbie i świętości naszej Rodziny Zakonnej, głosiły konferencje powołaniowe i opowiadały o Zgromadzeniu Sióstr Zmartwychwstanek. Wielu jest powołanych, ale mało wybranych….Dlatego nie wolno rezygnować z zaangażowania na rzecz budzenia powołań. już nie tylko ze względu na same zgroamadzenia, których byt jest pośrednio od nich zalażny, ale przede wszystkim – ze względu na szczęście samych powołanych, którym Bóg przygotował wielkie rzeczy. Jeśli nie usłyszą w sercu jego cichego wołania, nie odpowiedzą, a szczęście – jeśli będą chcieli go doświadczyć, będzie kosztować znacznie więcej i nigdy nie będzie odpowiadać zmarnowanym łaskom.

Bral Komentarzy

Dodaj komentarz