W przeddzień 125 -tej rocznicy powstania naszego zgromadzenia 5 stycznia 2016 r. zostałyśmy zaproszone do Radia Fiat, aby opowiedzieć o jubileuszu i naszym zgromadzeniu. Rozmowę z s. Ewą i s. Eweliną M. na antenie radia przeprowadziła red. Aleksandra Mieczyńska.                                                                                                                                                                                                                           W naszych wypowiedziach starałyśmy się przedstawić fenomen i chryzmat naszego zgromadzenia oraz apostolstwo, które opiera się na Prawdzie i Miłości. 

Mówiłyśmy też o nadziei, zwłaszcza w życiu współczesnego człowieka, który często jest zagubiony i nie dostrzega celu, a zmartwychwstanki to przecież takie zgromadzenie, które tę nadzieję człowiekowi stara się przywracać. Wszak to my właśnie – Głosimy radosną i pełną nadziei nowinę: Chrystus Zmartwychwstał i żyje w nas. Jego mocą zmartwychwstajemy do nowego życia.

thumb.html 23

 

Z Woli Bożej dane nam jest w Kościele, przeżywać Rok Miłosierdzia, w który cudownie wpisuje się w rok jubileuszowy naszego zgromadzenia.

Spotkaniem w Radiu Fiat wspólnota częstochowska rozpoczęła wielkie świętowanie, które rozciągnie się zapewne na cały rok. Rozmowy w Radiu Fiat można posłuchać na: www.fiat.fm/kosciol/zmartwychwstanki-125-lat-historii.

Razem z s. Eweliną M. nagrałyśmy też rozmowę dla Radia Jasna Góra, której można odsłuchać na: www.archiwum.radiojasnagora.pl/rozmowy

Brak możliwości komentowania.