Święcenie pokarmów w Wlk. Sobotę  odbyło się zwyczajowo w naszym zakonnym refektarzu. Na stole nie zabrakło chleba, jajek, masła, soli i tego wszystkiego co tradycyjnie wkładamy do koszyczka. Ponieważ nasza wspólnota jest dość liczna, pokarmy są święcone na specjalnie udekorowanym stole. IMG_1743

W tym roku do tej posługi został wyznaczony br. Ignacy, który pochodzi z Kamerunu, więc na chwilę w naszym domu „zagościło trochę Afryki”, która jest bliska naszemu sercu poprzez obecność i posługę naszych sióstr w Tanzanii.

Afr

Szczególnie ciepło myślałyśmy o siostrze Dominice z naszej wspólnoty, która pół roku temu podjęła, dołączając do już istniejącej wspólnoty, trud misjonarski na Czarnym Lądzie. Święta to właśnie taki czas kiedy wszyscy chcą być blisko, więc mogłyśmy przez chwilę poczuć jeszcze głębszą wieź z naszymi siostrami, które pracują daleko od Polski. Bardziej odczułyśmy tez powszechność Kościoła i zachętę, aby modlić się o Jego rozwój w każdym miejscu na ziemi.

Brak możliwości komentowania.