06 maja 2016 r., w piątek, w sali studyjnej kęckiego Domu Kultury odbyło się spotkanie promocyjne XIX numeru „Almanachu Kęckiego”, na które przybyli autorzy, sympatycy wydawnictwa i członkowie Towarzystwa Miłośników Kęt. Najnowszy „Almanach” zaprezentowany został przez jego redaktora Tadeusza Dryję, który przybliżył zebranym zawartość i przesłanie tego numeru. Zawiera on szereg interesujących artykułów m.in. o 120-leciu Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek, budowie zapory na Sole w Porąbce, 300-leciu konsekracji klasztoru Franciszkanów czy o przegranej batalii o powiat kęcki w 1866 r.a2

Przewodniczący Towarzystwa Kazimierz Brzuska wręczył wraz z podziękowaniami najnowszy numer „Almanachu Kęckiego” autorom artykułów oraz osobom i instytucjom sprzyjającym działalności Towarzystwa.

Od 09. do 11. maja 2016r., w kęckim Przedszkolu Sióstr Zmartwychwstanek świętowano Dzień Mamy i Taty w poszczególnych grupach wiekowych. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli przygotowały piosenki, wierszyki, życzenia, krótkie przedstawienia i radosne tańce. Na koniec rodzice zostali obdarowani prezentami i słodkimi buziakami. szkzyc1

Z kolei 12 maja 2016r., w czwartek, nasze przedszkolaki wzięły udział w 3. Maratonie Głośnego Czytania zorganizowanym w kęckiej Bibliotece w  ramach ogólnopolskiej akcji „TYDZIEŃ BIBLIOTEK”. „Wielkie czytanie”  miało miejsce na bibliotecznym patio, gdzie czytano na głos literaturę dla dzieci m.in. „Wiersze” poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, fragment powieści „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego.mt4 

3 maja 2016r., w piątek, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, nasze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Życia w Kętach (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z siedzibą w Kaczynie, filia Kęty zwany  „Szkołą Życia” dla osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną). Nasze dzieci przedstawiły tam dwa tańce: walczyka i tango, oraz krótką inscenizację o  Małgorzatce, gąsce, kózce i zającu łakomczuszku.

 

WP_20160428_14_02_31_Pro

Na koniec Laura i Milenka zaśpiewały góralską piosenkę  „Hej przez żywieckie pola leci zając” . Nasze przedszkolaki oprócz występu podarowały kolegom i personelowi książki-albumy o naszym przedszkolu i słodkie niespodzianki. Na koniec nasze dzieci zostały nagrodzone oklaskami, a także poczęstowane słodkimi smakołykami. Otrzymały również (jako podziękowanie) pracę plastyczną w formie obrazka  do zawieszenia.

 

Brak możliwości komentowania.