W kaplicy Zmartwychwstanek w Częstochowie

„Nasza nadzieja jest Osobą, jest to Pan Jezus,
którego rozpoznajemy jako żywego
i obecnego w nas  i w naszych braciach,
bo Chrystus zmartwychwstał”.
/ Franciszek /

ALLELUJA !

Niech radość ze Zmartwychwstania Chrystusa wypełnia nasze  serca, niech będzie naszą siłą w życiu i działaniu. On jest żywy i obecny w nas, jeśli tylko otworzymy się na tę prawdę i nie damy jej sobie zasłaniać przez  ludzi, którzy chcą nam wmówić, że świat jest zły.

To my tworzymy rzeczywistość i od nas zależy, czy będzie ona pełna nadziei i pokoju, czy zgorzknienia i beznadziei. Bóg jest po stronie ludzi poranka wielkanocnego, którzy wiedzą, że śmierć jest tylko przejściem, a cierpienie nas wydoskonala, abyśmy czyści, bez „skazy czy zmarszczki” mogli z Chrystusem, w Jego Królestwie żyć na wieki.

Jako zmartwychwstanki pragniemy z całego serca życzyć Wam, Kochani, tej umiejętności patrzenia dalej, wyżej i głębiej. Nie ma takiej sytuacji, aby nie mogło być lepiej; nie ma zła, którego by Chrystus nie zwyciężył; nie ma grzechu, którego by nie odkupił. Wszystkie nasze „kamienie” zostały już przez Niego odwalone.

Trzy „Maryje” z kaplicy klasztoru Zmartwychwstanek w Częstochowie

Dlatego w górę serca! On żyje i jest obecny w nas i naszych braciach i siostrach. Pokój, miłość i solidarność niech będą naszą codziennością, a wtedy już tu na ziemi będziemy żyć nowym życiem, którego pełni doświadczymy w chwili naszego zmartwychwstania.

Otaczamy każdą i każdego z Was modlitwą, życzymy świętości, abyśmy się wszyscy mogli spotkać się w niebie. Zabiegajmy więc o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12b) , bo życie tu na ziemi jest tylko chwilką, a potem będzie już wieczność. Prosimy też: módlcie się za nas, abyśmy potrafiły we współczesnym świecie iść i głosić prawdę, że tylko Jezus jest sensem i kresem wszystkiego; dla Niego warto żyć.

Odwagi! On zmartwychwstał!

Brak możliwości komentowania.