W dniach 16 – 18 stycznia 2018 w naszym domu odbyły się rekolekcje dla młodzieży. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące miłości i to tej przez wielkie „M”. Tej, która nie kończy się pierwszym fochem i nieodebranym telefonem. Tej, która potrafi poświęcić dla tego, kogo kocha dużo, a nawet więcej, bo i samego siebie. Każdy chce tak kochać i być kochanymi dlatego też wzięło w nim udział wyjątkowo dużo ludzi młodych (35 osób) i to w różnym wieku – od gimnazjum, poprzez licealistów, studentów aż do młodzieży już podejmującej trud pracy.
Rekolekcje zaczęły się w piątkowy wieczór zawiązaniem wspólnoty i przeżyciem „ekstremalnej” drogi krzyżowej – niby na miejscu,a jednak nie w miejscu.
Sobota była bardzo wypełniona różnorakimi spotkaniami – sam na sam z Panem w Modlitwie Echa Słowem Bożym w ręku, doświadczeniem Miłości Ofiarnej poprzez film :Historia Marii”, Miłości Miłosiernej w sakramencie pokuty i pojednania, Pełni Miłości, która ogarnia,przenika i ofiaruje się nam w Eucharystii (sprawowanej przez Ks. Marcina Malareckiego). Była również możliwość poznania różnych wezwań Miłości w „Czterech pokojach”, gdzie czekali na nas zaproszeni goście: S. Paula, zmartwychwstanka z Grudziądza i S. Pia z Częstochowy; młode małżeństwo Justyna i Jerzy; Brat Jerzy, franciszkanin oraz Ksiądz Marcin, wikary z Koniecpola. Ten ostatni przyjechał z małą grupką młodych zaangażowanych w życie parafii św. Michała w Koniecpolu we wspólnocie Angeli Domini. Na zakończenie dnia młodzież mogła pochwalić się swoimi talentami aktorskimi przedstawiając „Historię pierwszej Miłości…”.
Niedzielę rozpoczęło spotkanie z Dawcą wszelkiej Miłości w porannej Eucharystii, którą sprawował O. Franciszek, paulin. W homilii zwrócił uwagę na przeżywanie powołania do Miłości w aspekcie obecnego okresu liturgicznego wielkiego Postu, podkreślając, że tak każdy jest wezwany do odkrywania i podejmowania podtrzymywania Miłości w życiu w tym wymiarze, do jakiego powołuje Bóg. Kulminacyjnym momentem rekolekcji była Adoracja „Minuta dla Pana” indywidulana: Face to face, tylko Bóg i ja i zgody, by być cieniem Boga-Miłości (I AM SECOND) oraz wspólnotowa, w kaplicy. Ostatnim spotkaniem było dzielenie się w grupach swoimi przeżyciami z tych dni skupienia, oczywiście dobrowolne.
Mamy nadzieję, że każdy młody, który wziął udział w rekolekcjach odnalazł swoją jedyną, wyjątkową i niepowtarzalną drogę do Miłości, do bycia Kochanym i pragnącym Kochać. Dziękujemy Wam, Kochani Młodzi, za Waszą obecność, modlitwę i świadectwo, że warto znaleźć czas i zatrzymać się na chwilę, by dać się porwać Miłości. Do zobaczenia następnym razem…

 

Brak możliwości komentowania.