Na zaproszenie Pierwszej Damy
11 października 2018r. Pałac Prezydencki odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie.

Ciepło i serdecznie przywitana Małżonka Prezydenta podziękowała za wizytę i możliwość ponownego spotkania oraz za zaufanie, jakim została obdarzona podczas swojej wizyty w Mocarzewie. – To, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to niezwykle rodzinna atmosfera, która panuje w ośrodku i w szkole – powiedziała. Wiosną Agata Kornhauser-Duda zwiedziła nasz ośrodek wychowawczy oraz Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, a także zapoznała się z różnymi formami pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. – Jestem pełna uznania dla wszystkich pracowników, którzy z takim oddaniem, troską i miłością opiekują się swoimi wychowankami – podkreśliła Pierwsza Dama.

Podopieczni ośrodka nie kryli wrażenia, jakie wywarła na nich wizyta u Małżonki Prezydenta oraz gmach siedziby głowy państwa. W atmosferze radości i przyjaźni Agata Kornhauser-Duda była pytana m.in. o codzienne zajęcia, spotkania z córką, ekspozycję znajdującą się w Sali Obrazowej oraz o pomieszczenia będące do wyłącznej dyspozycji Pary Prezydenckiej. Pierwsza Dama rozmawiała z dziećmi i młodzieżą także o bankietach, które na cześć zagranicznych gości organizowane są w Sali Kolumnowej.
Podczas wspólnego posiłku dzieci opowiadały o swoich rodzinach i miastach, z których pochodzą. Małżonka Prezydenta miała także okazję do rozmów z opiekunami oraz siostrami prowadzącymi ośrodek o inicjatywie budowy „Domu Spełnionych Marzeń” dla absolwentów placówek oraz o zindywidualizowanej opiece nad wychowankami.

Brak możliwości komentowania.