Diamentowy Jubileusz

siostry zmartwychwstanki

60 lecie ślubów zakonnych s. Benedykty Mielczarek CR. świętowała  2 lutego, częstochowska wspólnota  zmartwychwstanek.  Mszy św. dziękczynnej za dar życia i powołania Jubilatki, przewodniczył o. Kazimierz Maniecki OSPPE, definitor generalny Zakonu Paulinów.

W kazaniu o. Kazimierz podkreślił m.in. ogromne zaangażowanie s.Benedykty w posługę prowadzaną przez zgromadzenie m.in. w domu mocarzewskim, który zajmuje się przede wszystkim edukacją dzieci z upośledzeniem intelektualnym. Siostra z ogromnym poświęceniem i radością opiekowała się dziećmi ucząc ich  wszystkiego, co może się przydać w codziennym funkcjonowaniu.

W czasie Eucharystii razem z Jubilatką odnowiłyśmy śluby zakonne, prosząc Pana w Dniu Życia Konsekrowanego o łaskę wytrwania i wierności dla wszystkich powołanych.Po Eucharystii udałyśmy się na dalsze świętowanie o zakonnego refektarza, gdzie wraz z drogą Jubilatką i o. Kazimierzem mogłyśmy spożyć świąteczne śniadanie i radować się siostrzaną i braterską wspólnotą stołu wyśpiewując z całego serca „Jubilate Deo omnis terra”.

zmartwychwstanki

Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *