„Ferie z Jezusem” to kolejne spotkanie dziewcząt pod skrzydłami Sióstr Zmartwychwstanek, które tym razem odbyło się w dn. 8-9 II 2019 r. w warszawskiej Twierdzy na Żoliborzu. Dziewczętom towarzyszyły: s. M. Renata, s. M. Patrycja oraz s. Anna Maria.
Podczas naszego skupienia ks. Krystian Strycharski – wikariusz parafii św. Jana Kantego w Warszawie przedstawił nam historię bogatego młodzieńca, która zainspirowała nas do przemyślenia doświadczenia straty w ludzkim życiu. Zaciśnięta dłoń bogatego młodzieńca blokowała możliwość przyjęcia jeszcze większych dóbr.
Czasami niestety jesteśmy w tym do niego podobni. Ale czy warto? Oczywiście że NIE, tyle że to nie takie łatwe.

Młodzieniec odszedł smutny, a ja chcę być radosna, szczęśliwa … więc … wybór zawsze należy do nas…!
Jeśli odważę się otworzyć rękę i wypuścić to, co kurczowo w niej zaciskam, to Bóg wypełni cudownym pięknem każdą pustkę i stratę w moim życiu.
Więc … wybieramy szczęście ?

Podczas wspólnej Eucharystii, adoracji i drogi krzyżowej w żoliborskim ogrodzie prosiłyśmy Zmartwychwstałego Pana o odważny wybór otwarcia się na Jego dary. Nasze rozważania urozmaiciły warsztaty ewangeliczne i katechizmowe z zakresu Dekalogu, wspólne zabawy i gry planszowe oraz małe słodkie co nieco.
s. M. Patrycja Halusiak CR i s. Anna Maria Lewandowska CR
A oto nasze młodzieńcze zmagania w relacji fotograficznej…

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu
Wspólna Droga Krzyżowa
Nasze warsztaty
Efekt naszej pracy
Pochylone, aby zgłębić Słowo
I podzielić się z innymi
Spacer do bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Plany kolejnych spotkań

Bral Komentarzy

Dodaj komentarz