„WOJENNE SIOSTRY” spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską


Dlaczego młodzi ludzie, którzy szukają autorytetów, nie mieliby poznać bohaterek w habitach?
Dowiedzieć się, jak angażowały się w konspirację, opiekowały rannymi, ukrywały partyzantów, ratowały Żydów, prowadziły tajne komplety, a po wojnie wspierały antykomunistyczne podziemie.

22 października w Warszawie w Domu Dziennika przy ulicy Foksal 3/5 odbył się wieczór autorski pani Agaty Puścikowskiej, autorki książki  „Wojenne siostry”. Tyuł książki jest symboliczny, bo jej bohaterki walczyły przede wszystkim o godność człowieka. Robiły to w czasach wojny, ale i pokoju – podkreślała pani Agata. Spotkanie poprowadził red. Gościa Niedzielnego pan Piotr Legutko.

 

 

 

 

Z okładki książki wpatruje się w nas zakonnica. Rysy twarzy przyciągają uwagę. Jest szlachetna, silna
i jednocześnie łagodna, znamionująca mocny charakter, niezłomną wolę, ale też siłę płynącą z wiary.
Oblicze z okładki dobrze oddaje charakter sióstr opisanych w książce „Wojenne siostry”, która właśnie ukazała się na księgarskim rynku. Kolejne rozdziały otwierają zdjęcia przedstawianych bohaterek. Choć ich oblicza są różne, kryją w sobie cechy, które można dostrzec w twarzy zakonnicy z okładki.

 

Autorka tłumaczy, że pomysł napisania książki o walczących siostrach narastał od lat. Jako dziennikarka „Gościa Niedzielnego” opisuje życie sióstr z różnych zgromadzeń. Niejako przy okazji poznaje też ich przeszłość, którą najczęściej znają jedynie siostry z danego zakonu. Również w ten sposób dowiedziała się o niezwykłych siostrach walczących z czasie wojny z najeźdźcami, co część z nich okupiła śmiercią.
Jeden z rozdziałów poświęcony jest naszej błogosławionej S. Alicji Kotowskiej, którą autorka uważa za męczenniczkę Golgoty Pomorza i tak właśnie zatytułowała tę część książki.
Zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję, bo warto.

AktualnościBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *