Objawienie Pańskie 1891 roku w Rzymie, w kaplicy przy via Veneto, odbyła się uroczystość obłóczyn i ślubów wieczystych naszych Założycielek Matek błogosławionej Celiny i Sługi Bożej Jadwigi Borzęckich. Świadkiem ślubów był Kard. Lucido Parocchi, wikariusz papieski dla diecezji Rzym, a także przełożony generalny zmartwychwstańców, ojciec Walerian Przewołocki CR.
6 stycznia 1891 roku to początek dla każdej Siostry Zmartwychwstanki. 129 lat od powstania Zgromadzenia. 129 lat pracy w winnicy Kościoła. 129 lat radości i trosk… Każde zmartwychwstańskie serce śpiewa więc radosne Magnificat razem z naszymi Matkami Założycielkami i Siostrami, które poprzedziły nas w drodze do wieczności, do domu Ojca.
Każdego, kto odwiedza naszą stronę, prosimy o krótką modlitwę w intencji nowych powołań do naszej rodziny zakonnej, by nie zabrakło:
– tych, co są odważne jest jak Weronika,
– tych, co mają wiarę jak Kananejka
–  tych, co potrafią kochać jak Maria,
– byśmy mogły nadal jako Siostry Zmartwychwstanki, nieść światu paschalne orędzie POKOJU, PRAWDY I NADZIEI.

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób z nami współpracują, albo się modlą, albo po po prostu nas znają – dziękujemy za zaufanie, życzliwość i wsparcie. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkim błogosławi. ALLELUJA !!!

dig

Siostry Zmartwychwstanki

Opublikowany przez Евгения Тропачева Piątek, 3 stycznia 2020

Bral Komentarzy

Dodaj komentarz