11 XII 2021 r. na Warszawskim Żoliborzu w Twierdzy Zmartwychwstanek  odbył się dzień skupienia dla dziewcząt w rytmie Lectio Divina pt. Odnaleźć piękno w codzienności.
Dziewczęta razem z S.M.Renatą CR i S.M.Kamilą CR, pod opieką Maryi rozważały Słowo Boże próbując odnaleźć PIĘKNO przeżywanej przez nas codzienności.   Jednym z elementów piękna są barwy, dlatego część warsztatowa była spotkaniem z barwami. Tak jak kolorowy i barwny jest świat zewnętrzny, podobnie piękny jest i ten duchowy.
Dziewczęta najpierw dobierały osobiste palety barw, a potem  stwarzały z nich swój kwiatowy portret malując różę, która była ich obrazem. Kolejne zadanie pokazało nam, że piękno jest wtedy, gdy żyjemy w harmonii z sobą
i z innymi, a róża choć jest piękna i jest królową kwiatów ma kolce i tylko z nimi jest prawdziwa i urokliwa. Uczestniczki spotkania doświadczyły swego piękna w Bożym spojrzeniu, gdyż z Nim i w Nim, którego pamiątki narodzin wyczekują wszystkie narody, ludzka duchowa bezradność staje się  prawdziwą mocą!
Zapraszamy do boejrzenia filmiku…

Brak możliwości komentowania.