Śluby wieczyste s. Katarzyny

15 sierpnia 2023 r. w Kętach s. Katarzyna CR w kościele parafialnym pw. śś. Małgorzaty i Katarzyny, gdzie znajdują się doczesne szczątki założycielek Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, złożyła swoje wieczyste śluby zakonne. Na znak złożonych ślubów profeska otrzymała paschalny krzyż z hasłem Zgromadzenia: „Przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i chwały”.

Śluby od siostry przyjęła w czasie liturgii, koncelebrowanej przez ks. Damiana CR, Przełożona Generalna Sióstr Zmartwychwstanek, Matka Dorota CR. Podczas obrzędu złożenia profesji wieczystej s. Katarzyna ponowiła gotowość dobrowolnego oddania się Bogu. Odczytała własnoręcznie napisany akt ślubów wieczystych.

W uroczystościach, obok Przełożonej Generalnej, udział wzięły też inne siostry: Przełożona prowincji s. Maria Aurelia CR, mistrzyni junioratu s. Anna Maria CR oraz inne siostry, które towarzyszyły profesce podczas lat nowicjatu i postulatu. Nie zabrakło przedstawicieli najbliższej rodziny, na czele z mamą Marią i tatą Grzegorzem. Przed Eucharystią, w kaplicy klasztornej rodzice udzielili swojej córce błogosławieństwa.

Specjalne błogosławieństwo na czas ślubów zakonnych przesłał także papież Franciszek. Odczytał je celebrans ks. Damian, który również wygłosił kazanie.

Zmartwychwstanka s. Katarzyna złożyła śluby wieczyste

Skip to content